Зосереджуйтеся на позитиві!

Володимир Калошин, кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник, почесний професор Аерокосмічної академії України, заслужений працівник освіти України, методист Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України, полковник у відставці (36 років служби в лавах ЗС) вчений і педагог. Останні 20 років розробляє теорію і практику позитивного мислення та реалізує її в авторських курсах, періодичних виданнях і книгах.

 

Наше позитивне ставлення до життя ‒ це достоїнство, скарб величезної цінності, яке треба відповідним чином захищати. Тому остерігайтеся вандалів і злодіїв, які можуть завдати шкоди нашим позитивним поглядам або спробувати вкрасти їх.

То чи можемо ми впливати на власну долю і власне везіння? Безумовно, так, але ось наскільки це вдається — залежить уже від нас самих. Цікаво. Яким же чином? Давайте для цього проведемо експеримент і спробуємо протягом одного дня відстежувати всі ситуації, на яких насамперед зосереджується наша увага. На жаль, але велика частина з вас переконається, що основна увага фіксується на невдачах.
Послизнулись на вулиці — погано, почули брутальне слово в транспорті — кепсько, піймали хмурий погляд начальства — зовсім катастрофа. Яке ж тут життя, коли навколо суцільні приводи для засмучень! А якщо немає доброго настрою, нічого гарного в нас не вийде.

То, може, потрібно змінити підхід до навколишнього?

Звичайно. Згадаємо Марка Аврелія: “Які ваші думки, таке і ваше життя”.
Дійсно, щасливі переживання не збільшаться без наших зусиль, і тому фіксуйте радісні моменти, “підзаряджайтеся” від них, вчиться відтворювати їх самостійно.

Що? Ви говорите, що приємних ситуацій і подій у житті не настільки вже й багато. Вам бракує радісних моментів? Але як же так?
Радісні моменти оточують вас, як мошва у весняному лісі!
Вийдіть з дому і, зробивши невелике зусилля, спробуйте розглянути серед “сіренького і чорненького” райдужне багатоцвіття.
Якщо ви його не бачите, це не означає, що його немає. Просто такий ваш зір, котрий варто негайно починати лікувати.
Ось, приміром, грають у пісочниці діти. Спостерігайте за ними, спробуйте пригадати себе в такому ж віці. Хіба вони не милі?
На дереві щебечуть птахи — прислухайтеся до них. На Сході багато хто вірить, що пташина мова — це мова ангелів, здатних лікувати найстрашніші хвороби.
Розпускається перше листя — придивіться до ніжних новонароджених зелених листочків, припадіть вухом до стовбура дерева, прислухайтеся до його внутрішнього подиху, спробуйте відчути енергію, яка виходить від деревини.

Пройде зовсім небагато часу, і ви виявите, що ваше позитивне ставлення почне відкривати перед вами нові, несподівані можливості, хоча з боку це може виглядати як так назване “везіння”.

Для вас це буде процес щасливих відкриттів: ви помітите, що встигаєте тепер набагато більше, ніж колись, і вам потрібно на це набагато менше часу. Поступово ви почнете усвідомлювати, що потрапили, нарешті, на ту дорогу, що шукали.