Ми усі творчі люди. І проявляємо свою творчість у різних діяльностях: хтось співає, хтось танцює, хтось малює, а хтось, буває і таке, не може знайти собі місця і перебуває в постійному пошуку…
Моя творчіть – “Спортивні челенджі”
Спостерігаючи за усілякими світовими челенджами типу “pushapчелендж”, “bottleчелендж” та багато інших, я задумався:
– А чого не спробувати ввести челенджі в систему освіти?
На мою думку, це надає:
⇒ Самомотивацію до дій себе та інших
Це постійна робота над собою, нові ідеї, які виникають раз за разом. Така діяльність не дає мозку стабільно “деградувати”. Плюс ви допомагаєте своїм колегам у професійному зростанні.
⇒ Авторитет серед учнів будь-якого віку
Діти молодших класів приєднуються до вас автоматично, тому що їм цікава сама думка про те, що вони беруть участь у чомусь значному. Середня та старша ланка спочатку будуть спостерігати за вами. Одразу всі точно не “побіжать” до вас, але поступово, заохочуючи їх до такої діяльності, ви, з часом, отримаєте незрівнянний авторитет сучасного вчителя, який знаходиться на одній хвилі з учнями!
⇒ Гарну фізичну форму
Спортивні челенджі дають змогу тримати себе в нормі і не дають жодного шансу ліні.
⇒ Популярність у соціальних мережах
Так, без цього ніяк. Всі вже знають, що ваша сторінка у соціальній мережі – ваше резюме. І якщо люди бачитимуть, що ви активна і соціально спрямована особистість, то вже і не треба співбесід, а про вас будуть знати до вашого приходу на роботу!
Якщо забажаєте зайнятися такою діяльністю в школі, то спочатку вам треба поспілкуватись з дітьми, немов ви працівник рекламної агенції або маркетолог (як кому подобається), і ви свій товар (челендж) рекламуєте дуже потужно. Одразу кажете про його переваги для самих дітей, свою персону ставите далеко позаду, тоді і буде результат.
Спортивні челенджі в освіті можуть бути різними: починаючи від простих відтискань до таких, де ви можете проявити свої творчі та фізичні можливості!
Мої принципи побудови челенджу від його створення до висвітлення в соціальних мережах:
» Актуальність. Якщо це не актуально для сьогодення, то навіть не намагайтесь зацікавити у цьому дітей – усе буде марно…
» Участь учителя. Безперечна і повноцінна участь вчителя у челенджі, який він пропонує. Тільки тоді челендж буде успішним. Адже діти вірять більше справам, а не словам. Доведіть, що ваш челендж – це круто!
» Чіткий план та бачення мети челенджу. Саме так, треба спланувати для якої аудиторії, віку, виду діяльності і т.п, бо без цього все закінчиться, так і не почавшись.
» Поіменна передача челенджу. Ніколи не пишіть: «Передаю всім, хто бажає». Це не діє. Тільки конкретне ім’я: родичі, знайомі, будь-хто,-але ім’я вказувати обов’язково!
» Оригінальність. Краще зробити неідеальне, але авторське, ніж «запозичити» у інших, бозапозиченезагубиться в загальній масі інших схожих ідей.
» Хештег кожному челенджу. Обов’язково використовуйте хештеги: це допоможе легко знаходити ваші матеріали за темами.
Челенджі, які ми з вихованцями започаткували і які мали великий успіх в Україні
“Танці по колу”
Правила дуже прості: учні стають у коло, вчитель обов’язково стає з учнями і, вмикаючи улюблену пісню на якомусь портативному пристрої (його зараз не проблема знайти, причому дешево), танцюють.Першим починає вчитель, по черзі передаючи естафету в ту чи іншу сторону. Мінітанець триває до 10 секунд, після чого естафета переходить до іншого учасника.
- Час на виконання: необмежений, але за моїми спостереженнями, що вистачає 5 хвилин;
- Місце виконання: будь-яке, головне ваше бажання;
- Кількість та вік учасників: не більше ніж 20 учнів, з 1 по 5 клас, можливо, і старші класи.
Мій челендж ⇒ дивіться тут.
Прийняли виклик:
Natalie Didyak ⇒ дивіться тут. Тетяна Вавілова ⇒ дивіться тут. Valya Nagornaya ⇒ дивіться тут. Яна Цімбота ⇒ дивіться тут. Леся Задорожна ⇒ дивіться тут. Vitaliia Zahorovska ⇒ дивіться тут.
“Стійка в планці 3 хвилини”
Мета цього челенджу полягає в тому, щоб простояти разом з учнями у гімнастичній «планці» всього-на-всього 3 хвилини, правила дуже прості і не потребують якихось спеціальних знань, все видно на відео.
Мій челендж ⇒ дивіться тут.
Прийняли виклик:
Тетяна Ухіна і Євгенія Татарова ⇒ дивіться тут. Віталій Гусак з учнями ⇒ дивіться тут. Ярослав Жук ⇒ дивіться тут. Олександра і Сергій Слиньки ⇒ дивіться тут.
#Відтискання_хлопок_Challenge
Найсвіжіший челендж, який я запустив нещодавно. Ідея ‒ авторська і виникла в мене експромтом. Цей челендж підтримали спортсмени, вчителі фізичної культури і навіть тренери збірної України з важкої атлетики.
Мета цього челенджу полягає в тому, щоб відтиснутись із плесканням у долоні 10 разів і передати естафету іншій людині.
Мій челендж ⇒ дивіться тут.
Прийняли виклик:
Кирил Пирогов ⇒ дивіться тут. Віталій Гусак ⇒ дивіться тут. Олександр Слободянюк ⇒ дивіться тут.
Підсумуємо!
- Творчість є у всьому! І у роботі вчителя фізкультури також.
- Можна завжди вносити щось нове в систему освіти ‒ і не факт, що це має бути щось виключно “методичне”, стереотипне.
- Свої ідеї та дії можна і доцільно виносити на широкий загал у соціальних мережах. Таким чином ви залучите ще більшу аудиторію для подальшої популяризації ваших досягнень і об’єднуватимете навколо себе однодумців!
Чудовий, цікавий і вичерпний матеріал! Дякую автору.
Дякую вам за змістовну оцінку!
Коли у роботу вкладається душа це завжди помітно і матиме результат. Дуже правильна і крута новація
Дякую, шукаю нові шляхи в подоланні стереотипів
Оригинальная методика воспитания.
Детям явно нравится такие виды занятий.
Видно,что с душой подход к делу.
Чудові ідеї, обов’язково спробуємо, навіть жаль, що зараз всі у відпустці… Дякуємо і бажаємо творчої наснаги!
Дякую за таку оцінку моєї праці, буду і надалі придумувати нове!)
Мала нагоду бачити, як пан Євген працює з дітьми під час його відкритих занять
та тренінгів у нашій школі. Це дійсно видовищно, весело, і , що головне, дуже подобається дітям! Багато цікавих ідей стануть у нагоді і не вчителям фізкультури!Успіхів педагогу!
Дякую вам, було дійсно дуже класно у вас в гостях, діти просто неймовірні, буду працювати і далі, щоб приносити позитив
Євгене, Ви-молодець. Усі Ваші ідеї спрямовані на розвиток дітей, їх здоров’я-і це головне. БАЖАЮ Вам творчого натхнення і перемог. Йдіть упевнено і цілеспрямовано до своєї мети!
Дякую вам, діти це найголовніше і робота на покращення їхнього здоров’я це справа мого життя! Дякую вам за підтримку!
Особисто знайома з Євгеном. Творчій людині немає меж і це чудово! Євгене! Ви дійсно дуже талановитий вчитель, якому не байдужа доля освіти в України. Успіхів Вам та натхнення на нові ідеї.
Перш за все потрібні люди, які вміють мріяти, здатні генерувати ідеї, мають проектне мислення. Адже для успіху будь-якого проекту потрібні не просто креативні особистості, а провісники майбутнього, здатні створювати світ навколо себе і просувати його як політичний, бізнесовий чи освітній проект…Удачі Вам
Клас! Активний і позитивний учитель! Продовжуйте далі!
Дуже актуальна тема статті! Ви не тільки фахівець в своїй роботі, а й наставник та друг своїм підопічним! Вдало знайти підхід до кожної дитини, зацікавити та надихнути- це для Вас легко!
Дуже дякую вам, такі слова для мене важливі!
приємно здивований вашою роботою,чудові ідеї ,які мене вразили.
Дякуємо за коментар! Так, у Євгена – сила-силенна ідей, які він успішно втілює в життя!
Я вражений. Звідки беруться ці ідеї.