Привіт всім, яЄвген Сєрков.
Більшість знає мене як #Позитивний_вчитель_фізкультури!

Я ‒ вчитель фізичної культури Запорізької загальноосвітньої школи I-III  ступенів № 89. Сам я родом із міста Кам’янка-Дніпровська, що в Запорізькій області, де народився 14.09.1991 року.

Пройшов все, що потрібно для справжнього чоловіка-педагога: спортивну школу, Запорізький національний університет, службу в Національній Гвардії. Потім тренерство. І ось вже  три роки, починаючи з 2016-го, я навчаю фізкультурі учнів молодших класів у своїй рідній школі!

Я ‒ той великий дядько, який не боїться  танцювати!

Я розпочав в Україні моду на веселі музичні перерви, яка заохотила танцювати багатьох учителів і навіть директорів шкіл!
Я започаткував гурток “Загальної фізичної підготовки з елементами боротьби Джиу-Джитсу” у нашій школі та роблю одноборства в системі освіти звичайною справою!

Чим особисто для мене є робота в школі?

 • Позитив, відкриття нових досягнень, як учнів так і самого себе, підтримка талантів та завжди нові погляди на викладання фізкультури.
 • Разом з дітьми створювати різного роду проекти, зйомки, залучати їх до ведення здорового способу життя та просто дарувати посмішку ‒  це, на мою думку,  вже і є педагогіка!
 • Власним  прикладом тверезості показую дітям, що будь-які погані звички неприпустимі, що є альтернативний, яскравіший спосіб життя.
 • Головною метою своєї шкільної праці вважаю спростувати міф-стереотип “фізкультурника” як героя багатьох анекдотів чи колишнього спортсмена, якому не лишається нічого іншого, як віддатися на поталу орді школярів.

Тим паче, що маю певні професійні досягнення, які допомагають мені втілювати мої принципи в роботі з дітьми:

 • майстер спорту з важкої атлетики – чемпіон України серед молодших кадетів, чемпіон України серед кадетів, чемпіон України серед юніорів
 • кандидат в майстри спорту з Джиу-Джитсу – чемпіон Запорізької області, срібний призер Всеукраїнських змагань присвячених пам’яті воїнів-інтернаціоналістів
 • переможець багатьох спортивних, творчих і вчительських конкурсів – золотий голос ЗНУ, актор року ЗНУ, переможець районного конкурсу “Від творчого вчителя до творчого учня”
 • учасник конкурсу Global Teacher Prize Ukraine 2018 року – знаковий ТВ сюжет про мене, як сучасного і незвичного вчителя. Дивіться тут https://bit.ly/2LBeWEf
 • спікер і тренер Всеукраїнських конференцій: EdCamp Мелітополь 2019 “Презентація Досвіду”, АМО 2019 “Тренер”
 • та, перш за все, вчитель молодших класів – що, чесно кажучи, просто обожнюю!

У своїй повсякденній роботі з дітьми я керуюсь певними принципами, які перетворюють мою роботу в ЗАДОВОЛЕННЯ!

 1. При спілкуванні  з учнями звертаюсь до них на Ви, тому що є  приклади позитивних змін у ставленні дітей один до одного після такого звертання.
 2. Не переношу свій поганий настрій на учнів під час ведення уроку, а просто у вільний час пишу музику і, таким чином, всі свої емоції  спрямовую у позитивне русло.
 3. Залучаю до активної роботи фізично слабких, невпевнених у собі учнів і надаю їм можливість відчути себе лідерами. Саме такі діти беруть потім участь у конкурсах, стають лідерами в своєму класі.
 4. Я стаю актором на уроці, адже багато методичності робить урок “холодним”. Зробити  пародію на когось, міні сценку на 10 секунд і “пограти” обличчям ‒ це саме в моєму стилі!
 5. Бути на крок попереду учнів. Так, саме на крок, тому що, коли учень тебе наздоганяє, тобі вже нема чому його вчити. Ти стаєш просто “викладачем предмету”. Тому є багато занять для того, щоб бути цікавим сучасним дітям: комп’ютер, музика, вірші, різні види спорту, відео та монтаж.

У рубриці  “Позитивний_фізрук_радить” буду ділитися родзинками з власного досвіду

Як зробити так, щоб уроки в школі були позитивними і приносили моральне задоволення вам і вашим учням

Мотивація для тих, хто думає, що ініціатива в школі, чи просто в житті, це “смертельно” і за неї ви будете “страждати”. Я ‒ точно та людина, яка навчить вас, що бути ініціативним  ‒  це означає бути успішним!

Спортивні рекомендації, які допоможуть вам тримати своє здоров’я в тонусі, а також використовувати їх в професійній сфері

Цікавинки із життя фізрука і смішні історії зі школи, в яких кожен зможе впізнати себе.

До зустрічі!