Голиш Тетяна – сертифікований TESOL викладач.
Учитель англійської мови старших класів Мукачівського ліцею №10.
Тьютор з 10-річним педагогічним стажем. Працювала і працюю з дітьми різного віку та дорослими.

Учасниця багатьох семінарів та вебінарів, присвячених розвитку освіти та викладанню англійської  мови онлайн та офлайн.

 

Як TESOL став для мене дверима у інший світ

Доля, фатум, удача… дуже зручно прикриватися цими поняттями, коли чергове починання закінчується провалом. Для когось це знак, що час зупинитися, а для когось – стимул рухатися далі. Я не вірю у випадковості. Їх не існує. Собі я довела це зовсім нещодавно. Кожен з нас сам творець своєї долі. Часто у будуванні міцного фундаменту нам заважає страх, невпевненість у собі.

Але насправді неможливе є можливим.

Моє життя – це бурхлива пригода, це американські гірки не для людей зі слабкими нервами. Досягнувши якоїсь маленької вершини, завжди хотілося більше. Реалізувати себе як вчитель-професіонал своєї справи, як друг і наставник для учнів, в очах яких читаєш завжди надію і віру – ось що є справжнім досягненням. Самореалізація – це те, в чому має потребу кожна людина. І я – не виняток.

Якщо не ти реалізовуватимеш свій потенціал, то хто це зробить за тебе?!

Моє кредо: “Жити динамічно і натхненно, рости, розвиватись, удосконалюватись, рухатись вперед, ставити перед собою амбітні цілі й досягати їх”. Та усвідомлення значення самореалізації і до мене прийшло не одразу. На своєму прикладі хочу показати, що вчителі простих державних шкіл теж прагнуть змін і шукають шляхи для покращення якості освіти.

Моя TESOL історія надзвичайно насичена. Оголошення про курс я помітила випадково. Перше, що я зробила, не повірите, я його прогортала, аргументуючи сама собі: “У тебе недостатній рівень володіння мовою”, “Куди ти рвешся знову, сиди собі в своїй школі”, “Ну, давай, іди осоромся і повернися без сертифіката”.

Керував мною тоді лиш страх. Сумніви брали гору над вірою в те, що я себе просто недооцінюю. Краще зробити і шкодувати, ніж шкодувати, що так і не зробив нічого.

І я не просто не шкодую, я щаслива, що наважилася!

 

Ось вона, реєстрація. Дякую Богу за те, що організатори Тетяна Ухіна і Єва Татарова – це люди з надзвичайним терпінням. Адже щоб потрапити на курс мені треба було відпроситися з роботи, в чому мені дуже допомогла професіонал своєї справи Т. Ухіна. Вона уклала договір з моєю школою, завдяки чому курс TESOL був зарахований мені як курси підвищення кваліфікації. Напевно стільки, як я, їм не дзвонив ніхто, постійно уточнюючи деталі. Та щоразу я чула заспокійливий голос, який казав “Не переживай, ми все зробимо!”

 

 

TESOL став для мене дверима у інший світ.

Знайомство з міжнародними тренерами – Paul Harvey, Євгенією Татаровою та Samad Samadov, які стали справжніми наставниками, друзями, сім’єю – було неймовірно тривожним. Ми просто не знали, чого чекати. Стресовим було все: знайомство з колегами (думки про те, що кожен буде сам за себе, наводили ще більшого жаху); навантаження (так це був інтенсивний курс); проведення уроків для учнів з різним рівнем знань (учнів, яких ти ніколи не бачила і не знаєш, як вони тебе сприйматимуть). Я заспокоювала себе тим, що як би не було, але я однозначно навчуся чомусь новому, здобуду безцінний досвід.

TESOL — це можливість професійного росту.

Тут найскладніші терміни пояснюють “на пальцях”. Особливо важливим моментом стало практичне вивчення методики. Для мене це слово завжди асоціювалося зі словом “нудний”. А після TESOL методика стала для мене інсценізованою казкою, головними героями якої були ми самі – вчителі. Ми пропустили це все крізь себе, “прожили” кожний термін. Це було ВАУ! Все це завдяки Drama Teacher Paul Harvey, незрівняним Євгенії Татаровій та Samad Samadov.

До уваги викладачів англійської 20 липня 2020 року стартує Другий двотижневий онлайн-курс IELTS instructor від Samad Samadov.
Реєстрація і вичерпна інформація за посиланням https://suto-tc.com/samad-ielts-course-online/

 

Проведення уроків були різнобарвними, емоційними та повними переживань. Та і тут нас не покинули напризволяще. Кожен урок був побудований бездоганно, так як наші тренери нас завжди скеровували на шлях, що вів до успіху. Чи критикували? Це була не критика, це були дружні поради, які надихали.

 

Хочете першими отримати інформацію про наступний курс TESOL в Україні? Заповніть форму реєстрації за посиланням https://suto-tc.com/tesol-course-ukraine/

 

Комусь може здатися що нас тут з ложечки кормили знаннями, але запевняю вас, що цією “ложечкою” кожен міг добряче отримати по лобові. Євгенія Татарова називала це KISS-KICK-KISS. Пізніше я зрозуміла, що вона це робить, щоб вмотивувати нас і налаштувати на наполегливу працю. Але спочатку мені здавалося, що вона нас трошки недолюблює. Кажуть, дітей треба любити так, щоб вони цього не знали, але відчували. Так нас, своїх тоді учнів, любила Євгенія. Я дуже поважаю цю людину за чесність і справедливість.

 

Ніколи не бійтеся пробувати, бо ніколи не дізнаєтесь, ЩО втратили!

 

Будучи єдиною вчителькою з державної школи серед вчителів, які є власниками мовних шкіл або працюють у приватних школах, я зрозуміла, куди хочу рухатися далі. І тепер вже не буде страху та невпевненості, НАСТАВ ЧАС ДІЯТИ!

 

Ласкаво просимо в нашу TESOL Family!!!