Позитивно переоцінюйте події!

Володимир Калошин, кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник, почесний професор Аерокосмічної академії України, заслужений працівник освіти України, методист Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України, полковник у відставці (36 років служби в лавах ЗС) вчений і педагог. Останні 20 років розробляє теорію і практику позитивного мислення та реалізує її в авторських курсах, періодичних виданнях і книгах.

 

Однією з чудових якостей людини є її здатність перетворювати негативне в позитивне

 А.Адлер

Більшість подій у нашому житті не є суто поганими або добрими, а містять у собі і те, й інше. Все залежить, з якого боку подивитися на події.

Зіграйте з собою в гру пошуків позитивного в подіях, які всіма зазвичай розцінюються як суто негативні. Спробуйте знайти в них позитивні сторони. Викладіть на папері події, які можуть виникнути у вашому житті, яких ви побоюєтесь і наслідки яких здатні виявитися для вас не просто неприємними, а драматичними.

Припустимо ви записали таке:

1. Хвороба. 2. Втрата шансів.3. Не склав іспит.

Погодьтеся, що в цілому це скоріше драматичні, ніж просто неприємні події.
Чи можна в них виявити щось позитивне? Як це не дивно, можна.

Наприклад:
1. Нарешті я не повинен ні про що турбуватися. Зможу нарешті прочитати давно відібрані книги, написати листа тощо.
2. Як добре, що тепер не потрібно ризикувати і поспішати. Нарешті з’явилась можливість спокійно і планомірно рухатися до реалізації своїх задумів.
3. Ось тепер я все-таки розберуся з цією “клятою” математикою. І більше у мене не буде неприємностей з цього приводу.

Що б з вами не сталося, в усьому прагніть відшукати позитивні аспекти. Мова не йде про механізм самообману, а про те, щоб просто навчитися бачити в будь-якій негативній ситуації і щось позитивне

Наприклад, якщо ви знаходитесь у відпустці і йде дощ, то радійте тому, що він приб’є пил, і від цього повітря стане чистішим. Дощик поливає все живе, і рослинний світ стає таким красивим. Він змиває бруд з вулиць, поливає садок і город. Коли йде дощ, добре читається та спиться … Після дощу з’являються гриби в лісі, краще буде ловитися риба…

Раціоналістам поставимо просте запитання: “Навіщо переживати погане?” Ви готові засмутитись? Зупиніться! Спочатку спитайте себе: навіщо?
Загубили гаманець ─ погано. Через це засмучуватись ─ погано вдвічі.
Ранкова пробіжка, прекрасна погода ─ чого ще бажати? Раптом холодний дощ зі снігом ─ прекрасний масаж для обличчя.
Наївся своєчасно та ситно ─ можна жити і радіти. Поїсти не вдалося ─ слава Богу, лікувальне голодування.

Все це ─ знаходження у “мінусах” нашого життя “плюсів”, але ж це рідко хто робить.
З цього погляду можна (та й потрібно) підходити до всього, чим людина займається протягом дня. Не бійтесь фантазувати.

Позитивна переоцінка подій обов’язково призводить до доброго настрою. Добрий настрій призводить до покращання справ і здоров’я людини.