Скиньте пута песимізму

Володимир Калошин, кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник, почесний професор Аерокосмічної академії України, заслужений працівник освіти України, методист Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України, полковник у відставці (36 років служби в лавах ЗС) вчений і педагог. Останні 20 років розробляє теорію і практику позитивного мислення та реалізує її в авторських курсах, періодичних виданнях і книгах.

 

Невдахи… Це звучить сумно. І самі вони постійно сумні. І люди поруч з ними стають сумними. Вони наповнюють простір навколо себе й у собі, у першу чергу, песимізмом, що пригнічує всіх і вся.

Невдахи обожнюють “перебирати” тяжке минуле і з жахом думають про ще страшніше майбутнє.

— Ну ось, знову неприємність!

Як тільки знайшли її і відразу узялися рвати на собі волосся: “Ой, та я ж — закінчений невдаха! Сам в усьому винуватий!

Звісно, винуваті. У тім, що ніяк не можете збагнути: саме ви є неймовірно щаслива людина! Чому? Бо ж усі відомі люди починали з помилок, невдач, криз. Однак… від усіх інших їх відрізняло лише елементарне терпіння і віра в себе.

— І тільки?

— Так!

Ось вам рецепт вічного програшу — це невір’я в себе + страх перед майбутнім. Формула стара, перевірена багатьма поколіннями невдах.

Натомість природа не створює потенційних невдах. Вона щедра і залюбки ділиться радощами життя.

Так чому ж ви опинилися в когорті невдах?

Розглянемо одну з наймовірніших версій.

Пригадайте: все почалося ще в часи щасливого дитинства. Що вам часто-густо говорили батьки, учителі? “Дурень”, “Нічого в тебе не вийде”, “Більше трійки ти в мене не одержиштощо. І це песимістичне бомбардування тривало багато років. Тому й не дивно, що ви твердо засвоїли, що ви слабка, нещаслива і невдачлива людина. Процес зайшов далеко. Але це — не безнадійно.

Час рятувати себе від накинутих у дитинстві пут песимізму.

Навіщо згадувати колишні падіння? Це ж тільки заважає досягти зірок у нинішніх злетах. Але в невтомних скигліїв рожеві окуляри давно розбилися “скельцями усередину”. Важкі спогади паралізують їх, не даючи можливості зазирнути у завтра. Вибирайтеся скоріше, поки у вас є шанс!

Своє майбутнє ви творите самі. На хвилинку відведіть погляд від мінусів і уважно придивіться до плюсів. Життя відразу стане значно кращим. І ніяких “я – вічний невдаха”, “моє життя загублене”, “нічого не виправити”.

Замість цього повторюйте: “я помилився”, “відбувся прикрий промах”, “будь-який збій можна виправити”.

Та просто повторювати магічні слова недостатньо. З невдачі треба отримати максимум користі. На Сході вчать, що перешкодам треба радіти. Що більше проблем, то більше відкривається перед вами нових обріїв. З роботи звільнили? Так це знак долі! Прийшов час свою справу відкривати. Ви отримали урок, і справедливо. Відтоді ви стали розумнішим.

Перетворюйте невдачу в успіх. І дякуйте долі, що вчасно відкриває вам очі!

 

І ще один крок. Посмійтеся над собою. Над своїм вічним скигленням і нікчемним песимізмом. Гумор — це рятівний круг. За бажанням навіть у власній невдачі можна знайти багато смішного.