За матеріалами дописів Кейли Метьюз

“Мене звуть Кейла Метьюз, і я хотіла б думати, що я досить продуктивна людина.”

Тут ідеться не про глобальну мету, а про маленькі цілі, досягнення яких наближує нас до здійснення мрій.

Для багатьох новий рік, нове півріччя, новий семестр приносять нові виклики, нових учнів та… новий шанс змінити життя на краще. Якщо ставити перед собою невеличкі професійні цілі і досягати їх, то можна значно підвищити свій рівень продуктивності і залишатися при цьому у доброму гуморі.

Професійні цілі для педагогів не мають бути складними чи доповненням до вже існуючої зайнятості. Щодня у вас і так доволі напружений графік і додавання ще нових справ є справжнім ускладненням життя! Та, разом з тим, чітке планування і самоорганізація у досяганні ваших невеличких професійних цілей може бути доволі легкою і приємною справою.

Якщо ви зосередитеся на власних професійних цілях, то досягнете значно ліпших результатів.
То з чого ж почати? Ось кілька порад. 

1. Чого ви хочете досягти? 

Фото з ресурсу https://vemakids.com.ua/ua

Щоб визначитися із невеличкими професійним цілями, поміркуйте, чого саме ви бажаєте досягти. Звичайно, в ідеалі було б круто мати велику глобальну ідею чи мету. І досягти результату значно простіше, якщо ваша ціль буде максимально звужена та конкретизована.

Озирніться навколо і спробуйте відповісти собі на запитання: як ви почуваєте себе на роботі, у власному кабінеті, класній кімнаті, групі? Чи все вас тут влаштовує?

 

Саме облаштування фізичного простору може бути кількома почерговими професійними цілями, які можна досягати у короткий термін.

Фото з ресурсу https://www.teacherspayteachers.com/

До прикладу. Ось цей стос папок ви вже місяць/рік/два плануєте перебрати (ціль 1), посортувати (ціль 2), позбутися зайвого безжально! (ціль 3) і упорядкувати (ціль 4). Розмістити їх на ось цій поличці (ціль 6), яка є, але досі не прикріплена! (ціль 5).

Або: Ось ці 10 сертифікатів (5 з них ‒ в рамочках, 5 ‒ досі без рамочок (ціль 1)) ви вже (самі доповніть, скільки часу) плануєте розмістити на ось цій стіні (ціль 2).

Або: чогось бракує… А чого саме ‒ ще не знаєте. Варто промоніторити різноманітні освітянські ресурси з креативними ідеями щодо оздоблення класних/групових кімнат (ціль 1) чи порадитися з дітьми/учнями/колегами/ батьками (ціль 2). І якусь одну ідею запланувати втілити в життя (ціль 3).

Є ще варіанти? Пишіть у коментарях ‒ усім нам буде корисно!

Після того, як ви визначилися із цілями і записали їх у хронологічному порядку, розставте приорітети ‒ що варто запланувати вже на завтра, а що ‒ трошки пізніше, і зазначте дедлайн: крайній термін (дата або/чи час), до якого має бути виконано певне завдання.

Далі зосередьтеся на конкретних кроках і діях, які наближатимуть вас до тих результатів, які ви хочете досягти.

2. Розробити/реалізувати на практиці нові методи

Тренінг Олега Слушного у місті Вараш

Неважливо, який у вас досвід роботи. Зміни навколо відбуваються значно швидше, ніж ми це усвідомлюємо. З місяця в місяць, з року в рік з’являється нова інформація, нові результати досліджень, нові методи і прийоми навчання і співпраці з дітьми чи учнями.

Заплануйте для себе взяти участь у цікавих вебінарах, тренінгах, майстер-класах, щоб дізнатися про сучасні інструменти, навчитися застосовувати їх на практиці.
Поставте за ціль впроваджувати на практиці здобуті навички, співпрацювати з учнями і заохочувати їх. Такі зміни зацікавлять і вас, і ваших учнів. І дадуть змогу захоплюватися навчанням і викладанням.

Перегляньте Теми тренінгів
 
 
3. Використовувати цифрові технології

Тренінг Олега Слушного у місті Суми

Потужний розвиток цифрових  технологій призводить до того, що більшість учнів проводять свій час біля екранів. Вони переглядають відео, грають в ігри, спілкуються з друзями. Ці тенденції можна використати із користю, розпочавши використання цих технологій у освітньому процесі.

Є чудовий тренінг Олега Слушного з цієї тематики “Цифровий інструментарій в арсеналі сучасного педагога”. Докладніше на сторінці тренера.

Інтернет ‒ це не лише нескінченні розваги, це також місце для пошуку і отримання нової інформації. Є багато переваг, пов’язаних з використанням цифрових технологій в класі. Це зацікавить ваших учнів і допоможе вам віднайти нові методи і прийоми навчання.

4. Розвивати присутність  в Інтернеті

Інтернет ‒ прекрасне місце для пошуку інформації для учнів. Разом з цим Інтернет усуває кордони для вашого спілкування з колегами з інших населених пунктів, областей і країн усього світу!

Ви маєте змогу обмінюватися досвідом, власними надбаннями і знахідками, обговорювати виклики і шляхи їх вирішення. Тут ви можете формувати власне оточення з однодумців, дружити з тими, хто поділяє ваші пристрасті і розчарування. Такі контакти стануть джерелом мотивації, енергії і натхнення.

Приєднуйтеся до наших сторінок у Instagram і  Facebook – там у нас СУТОконструктивне спілкування і обмін досвідом!

5. Саморозвиток

Тренінг Євгенії Татарової у ТНПУ місті Тернопіль

Поміркуйте, як добре ви взаємодієте із вашим оточенням. Чи вдається вам керувати власними емоціями?

Тренінг Євгенії Татарової у ТНПУ місті Тернопіль

Розуміння цих психологічних процесів допомагає ліпше зосередитися на тому, що відбувається навколо. І головне, дає вам інструменти для уникнення або зменшення вірогідності виникнення стресів та депресії ‒ перших “дзвіночків” професійного вигоряння.
Заплануйте для себе: прочитати статтю, взяти участь у тренінгу чи у вебінарі за цією тематикою, переглянути відео тощо. А потім поставте цілі крок за кроком застосовувати методи і прийоми у вашому житті і діяльності.

До прикладу. Взяти участь у тренінгу/переглянути вебінар/прочитати книгу (ціль 1). Відпрацювати прийом “амортизація” у спілкуванні з оточуючими (ціль 2). І так далі.

За цією тематикою є унікальні авторські тренінги Євгена Бруннера, Геннадія Чепурного, Марини Грибанової, Інни Кондратець та інших наших тренерів.

Замовляйте тренінг!

Це відновить і посилить уміння отримувати задоволення від життя і від роботи. А також сприятиме створенню комфортного освітнього простору для вас і ваших учнів.

6. Виділяти час для себе

Тетяна Швед, учитель англійської мови м. Кривий Ріг

Ваші дні заповнені справами і турботами. Учні чи вихованці потребують допомоги під час занять і в позаурочний час. Щоранку і щовечора ви готуєтеся до наступних занять, позакласних заходів і таке інше.

Тим не менш, заплануйте час для себе. Навіть якщо це декілька хвилин щодня або годинка щотижня! Це допоможе розвантажити мозок і зменшити психологічне чи фізичне навантаження.

Це може бути: коротка прогулянка на свіжому повітрі, шопінг, півгодинки денного сну, перегляд цікавих відео, спілкування з друзями он-лайн чи оф-лайн, заняття спортом тощо.

“Teacherfeetapfriday” фото з мережі Instagram

Неважливо, що саме ви робите. Просто переконайтеся, що це корисно саме для вас! Що це не пов’язане з роботою, з обов’язками чи вказівками керівництва. Це запланували для себе ви самі!

Якщо це переросте у систему ‒ ви відчуєте, що наповнюєтеся енергією і позитивними емоціями. Саме це допоможе вам стати таким педагогом, яким ви реально можете бути!

А вас цікавить, як учні уявляють собі ідеального суперпедагога?

У наступній статті ‒ буде саме про це. Долучайтеся до нашої e-mail розсилки і першими дізнаєтеся про наступну публікацію.