Інна Курило, сертифікована консультантка-казкотерапевт, жіноча тренерка та письменниця, авторка серії дидактичних книжечок-казочок для дітей “Пригоди Кексика і його друзів”, книжки-розмальовки терапевтичних історій для дітей “Малюємо казку”, авторка соціально-психологічного роману “Аромат гіркого апельсина, або історія однієї леді”.
Тренерка Тренінгового центру СУТО. Провела вебінари від СУТО “Подорож у казку”, “Методи казкотерапії в роботі педагога”, “Як позбутися відчуття спустошення, пригнічення та порожнечі”, “Казкотерапевтичні методи у роботі з підлітками”

 

Головний і основний принцип розвитку дитини — це дотримання інтересу малюка

 

Якщо дитині щось цікаво, то у цю мить вона отримує задоволення. Якщо малюк отримує задоволення, то йому хочеться дізнаватися і пробувати щось нове. Він відкритий новим ідеям. А це дозволяє йому відчувати себе добре і формувати впевненість у собі. У цьому і полягає двигун людства вперед.
Допитливість дуже тісно пов’язана з умінням людини мислити нестандартно, творчо. Творчий підхід допомагає нам реагувати на зміни у світі, дивитися на проблеми під іншим кутом. Він дозволяє нам адаптуватися до того, що відбувається і не боятися нового. Наше завдання – дати можливість дітям вільно творити.
☑️ Казкотерапія у цьому питанні є гідним помічником.

Інтуїтивно почавши писати такі казки для онуків, а потім видавши книжку, я занурилася в неймовірно цікавий світ терапевтичної казки. Такі казки допомагають у вихованні дітей, без нотацій і повчань. Варто лише розповісти казку, в якій головний герой проявляє ті якості, які ви хотіли б виховати у вашого малюка.

Особливо ефективні персоналізовані казки. Казки “про мене”. Слухаючи цікаву казку про себе, сильного, сміливого, що допомагає іншим і виходить переможцем з будь-якої ситуації, ваша дитина обов’язково захоче бути таким самим у житті.

Щоб зробити історію яскравою, візьміть у помічники ляльку-казкаря. Це може бути або улюблена іграшка, або спеціальна іграшка. Така казка справить ще більше враження на вашого малюка.

Казка може сприяти і в боротьбі з примхами. Завдяки казковій історії дитина зрозуміє, до чого призведе її поведінка і як можна зробити так, щоб уникнути примх і істерик. Адже ці казки написані про іншу дитину для того, щоб ваша мала нагоду зі сторони подивитися на свій вчинок.