Інна Курило, сертифікована консультантка-казкотерапевт, жіноча тренерка та письменниця, авторка серії дидактичних книжечок-казочок для дітей “Пригоди Кексика і його друзів”, книжки-розмальовки терапевтичних історій для дітей “Малюємо казку”, авторка соціально-психологічного роману “Аромат гіркого апельсина, або історія однієї леді”.
Тренерка Тренінгового центру СУТО. Провела вебінари від СУТО “Подорож у казку”, “Методи казкотерапії в роботі педагога”, “Як позбутися відчуття спустошення, пригнічення та порожнечі”, “Казкотерапевтичні методи у роботі з підлітками”

 

Головний і основний принцип розвитку дитини — це дотримання інтересу малюка

 

Якщо дитині щось цікаво, то у цю мить вона отримує задоволення. Якщо малюк отримує задоволення, то йому хочеться дізнаватися і пробувати щось нове. Він відкритий новим ідеям. А це дозволяє йому відчувати себе добре і формувати впевненість у собі. У цьому і полягає двигун людства вперед.
Допитливість дуже тісно пов’язана з умінням людини мислити нестандартно, творчо. Творчий підхід допомагає нам реагувати на зміни у світі, дивитися на проблеми під іншим кутом. Він дозволяє нам адаптуватися до того, що відбувається і не боятися нового. Наше завдання – дати можливість дітям вільно творити.
☑️ Казкотерапія у цьому питанні є гідним помічником.

Інтуїтивно почавши писати такі казки для онуків, а потім видавши книжку, я занурилася в неймовірно цікавий світ терапевтичної казки. Такі казки допомагають у вихованні дітей, без нотацій і повчань. Варто лише розповісти казку, в якій головний герой проявляє ті якості, які ви хотіли б виховати у вашого малюка.

Особливо ефективні персоналізовані казки. Казки “про мене”. Слухаючи цікаву казку про себе, сильного, сміливого, що допомагає іншим і виходить переможцем з будь-якої ситуації, ваша дитина обов’язково захоче бути таким самим у житті.

Щоб зробити історію яскравою, візьміть у помічники ляльку-казкаря. Це може бути або улюблена іграшка, або спеціальна іграшка. Така казка справить ще більше враження на вашого малюка.

Казка може сприяти і в боротьбі з примхами. Завдяки казковій історії дитина зрозуміє, до чого призведе її поведінка і як можна зробити так, щоб уникнути примх і істерик. Адже ці казки написані про іншу дитину для того, щоб ваша мала нагоду зі сторони подивитися на свій вчинок.

 

Поділитися цим записом

Тетяна Ухіна
Latest posts by Тетяна Ухіна (see all)
    СУТО Прогресивна Рада Освітян - Перша онлайн-асоціація для освітян УкраїниРЕЄСТРАЦІЯ