Леся Козак, викладач англійської мови кваліфікації TESOL, викладач англійської мови – сертифікація Кембрідж. Цікавлюсь бізнесом, фінансами, психологією. Провела вебінари від СУТО “Як отримати додаткове фінансування від держави на розвиток власного бізнесу?” і  “Як зробити SWOT-аналіз і написати бізнес-план?”

Я вже з нетерпінням чекаю офлайн уроків з дітками

Незважаючи на те, що онлайн заняття мають безліч переваг, я все ж хочу, щоб учні прийшли в клас і ми мали змогу вчити англійську, бігаючи, рухаючись та граючи улюблені ігри.

Готуючись до занять та обираючи види діяльності, ми ретельно все обдумуємо, адже важливо, щоб урок був не лише цікавим, а й ефективним. Враховуємо і передбачаємо усі дрібниці. А особливу увагу звертаємо на те, що наші учні (як і всі ми) володіють різними особливостями мислення, тому й матеріали мають бути різнотипними.

 

Отож, пропоную гру,  яка ідеально підходить для аудіалів, візуалів і кінестетиків

Чому саме ця гра?  А тому, що вона:

  • допомагає поповнити словниковий запас,
  • відпрацювати вимову і навички сприйняття мови на слух,
  • розвиває логічне мислення, швидкість реакції, вміння працювати в команді,
  • комунікативні навички.

Чудове поєднання: вивчення англійської + загальний розвиток. Крім того, гра  не лише ефективна, а й вимагає мінімум підготовки: достатньо підготувати флеш-картки відповідно до теми!

Варіантів цієї гри можна придумати безліч. Я розкажу про три. Саме ці варіанти мої учні просто обожнюють!

Варіант 1

Кількість учасників: 4–10 осіб. Учитель у ролі ведучого.

  • Знайомимо учнів із новими словами. Наприклад, тема “Одяг”.
  • Діти стають у шеренгу. Кожний учасник отримує флеш-картку із зображенням певного елементу одягу.
  • Учитель називає предмети, що зображені на картках учасників, у довільному порядку. Наприклад:  штани, куртка, блузка, сукня, сорочка.
  • Учні, тримаючи картки зображенням до вчителя, шикуються в шеренгу в тій послідовності, яку назвав вчитель.

Повторюємо 2–3 рази.
Після того, як діти засвоять алгоритм і правила гри, учитель може мінятися з дітьми місцями: хтось із учнів виконує роль ведучого, а учитель – у ролі учасника. Таким чином відпрацьовуємо ще й вимову нових слів.

А що ж робити, якщо в класі велика кількість дітей? Вихід є!

Варіант 2

Хід гри – як у варіанті 1. Але: об’єднуємо дітей у кілька команд і проводимо змагання. Яка команда швидше стане у шеренгу в правильному порядку – та і перемагає!
Все дуже просто, потрібно лише підготувати декілька комплектів карток (але хіба ж це для нас проблема?)
Можна придумати символічну винагороду команді переможців, щоб була мотивація змагатись. До прикладу: вклеїти в зошити стікери, наклейки з написом “Переможець” тощо.

Варіант 3

Об’єднуємо дітей у дві команди.
Перша команда виконує завдання учителя і ховає картки за спину. Учасники другої команди мають назвати усі слова за порядком з пам’яті. Потім команди міняються місцями.

Переконана, гра сподобається і вам, і вашим учням. Вона допоможе швидко і легко (а головне, не нудно!) вивчити нові слова. Крім того, діти вчаться працювати в команді, спілкуватися та допомагати одне одному.  Бажаю всім цікавих та продуктивних занять!