Інна Курило, сертифікована консультантка-казкотерапевт, жіноча тренерка та письменниця, авторка серії дидактичних книжечок-казочок для дітей “Пригоди Кексика і його друзів”, книжки-розмальовки терапевтичних історій для дітей “Малюємо казку”, авторка соціально-психологічного роману “Аромат гіркого апельсина, або історія однієї леді”.
Тренерка Тренінгового центру СУТО. Провела вебінари від СУТО “Подорож у казку”“Методи казкотерапії в роботі педагога”“Як позбутися відчуття спустошення, пригнічення та порожнечі”, “Казкотерапевтичні методи у роботі з підлітками”

На земній кулі немає жодного народу, який би не створив свого казкового епосу

Однією з найбільших переваг казкотерапії, як методу виховання, є можливість змінити історію в залежності від конкретних потреб та обставин. Особливості казки дозволяють педагогу вигадувати сюжетну лінію прямо в процесі розповіді, замінювати одних персонажів на інші, а також підштовхувати учнів до самостійного формування певних висновків.
При цьому розповідь сприймається не як нотація чи повчання, а як захоплива історія. Надзвичайно важливою у процесі казкотерапії є роль педагога. У першу чергу терапевтична казка має виховну та повчальну мету. Талановитий вчитель може перетворити процес аналізу казки на потрібний саме для нього урок.
Казкотерапія є одним із ефективних методів роботи з дошкільнятами і учнями. Адже разом з дітьми педагог складає казку про героїв, які потрапили в ту чи іншу ситуацію і разом з дітьми шукає можливі варіанти виходу з цієї ситуації. Як правило, цей вихід і буде тим варіантом, який підійде саме вашому класові. У такій колективній роботі колектив згуртовується, діти починають краще розуміти одне одного, вчаться взаємодіяти та вирішувати життєві проблеми. Для дітей від 3 до10 років цікавими будуть саме дидактичні казки, які є мотиваторами навчання і розповідають про світ навколо нас.

Ось казки, які написали до Першого вересня учасники мого майстер-класу від СУТО “Творимо казку разом”. Переглянути і завантажити сценарії казок можете за посиланням ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ

А можете створити власну казку за поданим початком разом із своїми вихованцями/учнями. Якщо надішлете нам створену вами казку, ми залюбки опублікуємо! Поїхали? Ось пропонований початок:

У країні ельфів є школа. Коли дитині-ельфенятку виповниться 6 рочків, вона летить на дуб учитись у школі. Ельфеня зустрічає друзів, які розповідають, як добре в школі. Вони там отримують крила і потім багато літають, а отже, багато бачать і знають. Батьки теж готуються. Всі чекають цей день.

Опишіть день першого вересня: як зустріли, хто, де отримав крила, як пройшов день, чи хотіли б ваші учні там побувати?
Героя можна вибрати іншого за своїм уподобанням. Можливо, у ваших вихованців є свій герой, який допомагає діткам вчитись (іграшка кошеняти, собачки тощо)

Тож творіть, фантазуйте, учіться разом з дітьми. Світ казки чекає на вас!